سئوی کلاه سیاه چیست؟

سئوی کلاه سیاه چیست و چرا خطرناک است؟

سئوی کلاه سیاه چیست؟ سئوی کلاه سیاه شامل تکنیک ها و روشهایی است که قصد دارند به گونه ای قوانین و الگوریتمهای گوگل را دور بزند و در زمان کوتاه تری برای کلمات کلیدی خاص رتبه بگیرد. افراد زیادی هستند که سئوی کلاه سیاه کار میکنند و از قوانین گوگل پیروی نمیکنند. این سایتها معمولا شامل صفحات و سایت های بی ارزش یا کم ارزشی است که در نتایج گوگل بالا می آیند اما از نظر کاربران واقعی اینترنت هیچ گونه ارزشی ندارند. از جمله این سایتها میتوان سایتهایی را نام برد که در اکثر کلمات کلیدی بالا می آیند به طوری که حتی یک کلمه در آن مورد مطلب خاصی نوشته نشده است.

مزایای سئوی کلاه سیاه

مزیتی که سئوی کلاه سیاه ایجاد میکند زمان اندک بالا آمدن کلمات نسبت به سایر روش های سئو ست. برخی از کارفرماها اصرار دارند که کلمات کلیدی ایشان در زمان اندک باید بالا بیاید.

من خودم یک بار گیر یکی از کافرماها افتادم که درخواست داشت در زمان کوتاه با کلمات کلیدی سختی و با کمترین هزینه به صفحه اول گوگل بیاید. من برای ایشان توضیح دادم که روشهای طبیعی و کلاه سفید بهترین روش است و کاری که ایشان میخواهد سئوی کلاه سیاه است و باعث نابودی سایت ایشان خواهد شد.

من این کار را قبول نکردم اما دورادور سایت ایشان را بررسی میکردم. ایشان قراردادی بسته بود و روی سایت کار میشد. ظرف حدود دو تا سه ماه سایت به صفحه اول و لینک اول آمد و حدود دو ماه لینک یک بود و پس از آن طوری از صفحات گوگل حذف شد که گویی اصلا وجود نداشت. امروز که چند سال از این موضوع میگذرد من تک تک صفحات گوگل را جستجو کردم اما حتی با نام برند ایشان هم هیچ کدام از سایت هایشان بالا نمی آید!

جاه طلبی و هزینه گزافی که برای چندین سایتشان کردند همه به باد رفت چون فقط کمی صبر پیشه نکردند. سئوی درست و کلاه سفید زمان بر است اما نتیجه آن بسیار پایدارتر از روشهای سئوی کلاه سیاه میباشد. برای دوری از تکنیک های سئوی کلاه سیاه مقالات دیگر ما در این باب را مطالعه کنید تا از خسارات احتمالی به سئوی سایتتان جلوگیری کنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *