نکاتی برای موفقیت سایت تجارت الکترونیک

خرید آنلاین از سایت های اینترنتی هم برای خریدار و هم برای فروشنده بسیار سودمند است. چرا که خریدار در منزل خود نشسته، کالاها و خدمات سایت شما را به راحتی از طریق وب سایت شما مشاهده میکند، اطلاعات لازم را به دست می آورد، به محصول یا خدمات شما علاقمند میشود و از شما خرید میکند. برای شما به عنوان فروشنده نیز مزایای بسیار دارد. شما اقدام به طراحی سایت فروشگاهی خود نموده اید. هزینه مادی و معنوی را در ابتدای کار پرداخته اید و اکنون با یک هزینه نگهداری اندک و با زحمت کمتر حتی زمانی که در منزل نشسته اید فروش دارید و مشاهده پیامک های واریز میتواند بسیار جذاب باشد.

اما باید توجه داشته باشید که اگر میخواهید کاربرانی که از سایت تجارت الکترونیک شما دیدن میکنند تبدیل به خریدار بشوند باید به نکات زیر توجه کنید. این نکات که توسط سئوادمین جمع آوری شده است، نکات ریزی هستند که اجرای آنها میتواند به تجارت الکترونیک شما کمک شایانی کند.

  1. مزایای رقابتی

اگر شما سایتی همچون دیجی کالا طراحی کرده اید و انتظار دارید که سایتتان همچون این سایت قدیمی فروش داشته باشد باید در ابتدا مشخص کنید که فروشگاه اینترنتی شما چه مزیتی نسبت به سایر فروشگاههای اینترنتی دارد که کاربران را راغب به خرید از شما کند.

  1. بهبود تجربه کاربری

بهبود تجربه کاربری شامل نکات ریز و درشت بسیاری است که به دست آوردن اطلاعات درباره آن و تلاش برای بهبود آن میتواند به تدریج باعث رشد سایت تجارت الکترونیک شما شود. از جمله نکات بهبود تجربه کاربری میتوان به استفاده از عکسهای با کیفیت محصولات، رنگ های مناسب برای لینکها و منوها، اطلاعات کامل محصولات و … بیان کرد که کاربر در وب سایت شما احساس راحتی و اطمینان کند.

  1. سئو و بهینه سازی سایت

افراد بسیاری فکر میکنند که ورود به دنیای تجارت الکترونیک تنها به راه اندازی یک سایت مربوط میشود. اما شما نیاز دارید برای فروش بیشتر و شناخته شدن در گوگل و دیگر موتورهای جستجو دیده شوید. سئوی سایت میتواند منجر به دیده شدن سایت شما و افزایش ترافیک سایت شما و در نتیجه افزایش خرید از سایت شما گردد.

  1. صداقت

صداقت در فروش چه فروش سنتی و چه فروش اینترنتی حرف اول را میزند. اگر کاربرانی که به سایت شما وارد میشوند متوجه صداقت شما در ارائه اطلاعات و همچنین قیمت مناسب محصولات شما شوند حتما از شما خرید میکنند. شما باید صداقت خود را در سایت تجارت الکترونیک خود به خوبی نشان دهید.

  1. صفحات درباره ما

صفحات درباره ما و تماس با ما، ارائه اطلاعات درباره خودتان و محصولاتتان و اطلاعات تماستان نیز از نکاتی است که میتواند منجر به اعتماد سازی بین شما و کاربران سایتتان شود که باید به این موضوع نیز توجه شود.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر میتوانید با سئو ادمین تماس بگیرید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *