گوگل ادز یا سئو؟

گوگل ادز یا سئو ، مساله این است

گاها شنیده میشود که مشتریانی سوال میکنند که سئو بهتر است یا گوگل ادز؟ یا اینکه گوگل ادز باث بهبود سئو میشود و سوالاتی از این دست باعث شد که این مقاله سئو ادمین را به این موضوع اختصاص دهیم. در ابتدا باید خدمت شما عرض کنم که گوگل ادز و سئو هیچ تاثیری روی هم ندارند. سعی میکنیم در این مقاله به بررسی گوگل ادز و سئو و مزایای هر یک بپردازیم.

گوگل ادز یا تبلیغات گوگل

وقتی کلمه یا عبارت خاصی را در گوگل جستجو میکنید، گوگل نتایجی را برای شما لیست میکند. اگر توجه کرده باشید  در بالا و یا پایین صفحه برخی از لینکها کنارشان Ad نوشته شده که این به آن معناست که این نتایج جزء تبلیغات گوگل هستند و بابت نمایش آنها به گوگل ادز پول پرداخت شده است. وابسته به کلمه کلیدی و حوزه کاری آن بابت هر کلیک که کاربران روی گوگل ادز میکنند مبلغی از حساب شارژ شده آن کسر میگردد.

نمایش گوگل ادز همیشگی نیست

به دلیل هزینه به ازای هر کلیک نمایش گوگل ادز همیشگی نیست و صاحب حساب میتواند نمایش تبلیغات خود را زمان بندی کند. مثلا روزهای شنبه تا سه شنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۴ تبلیغ به نمایش در میآید و در باقی زمانها گوگل ادز آن سایت دیده نمیشود. همچنین تا زمانی تبلیغ نمایش داده میشود که حساب کاربری پول داشته باشد و زمانی که شارژ پول آن به پایان میرسد دوباره باید شارژ شود تا گوگل ادز به نمایش در بیاید.

سئو و بهینه سازی سایت

سئو و بهینه سازی مسیری متاوت از گوگل ادز دارد. در سئوی سایت در ابتدا باید صبر داشته باشید. اگر نمیخواهید صبر کنید باید به سراغ گوگل ادز بروید و بیشتر هزینه کنید. سئو به صورت مستمر باید انجام گیرد و یک کار زمانبر و پر هزینه است اما نتیجه آن به مراتب ماندگارتر از گوگل ادز میباشد. گوگل برای نمایش سایتها در صفحه اول گوگل یک سری قوانین و فاکتورها دارد که برای سئوی سایت باید این فاکتورها یک به یک روی سایت پیاده سازی شود و متناسب با میزان دشواری کلمه کلیدی زمان و هزینه میطلبد.

همزمانی سئو و گوگل ادز

اگر شما تماما روی فروش اینترنتی تکیه کرده اید و میخواهید از روز اول فروش داشته باشید گوگل ادز گزینه خوبی برای شماست. این کار هزینه بر است. باید ببینید که این موضوع برایتان صرفه اقتصادی دارد یا خیر. همزمان با آن میتوانید سئوی سایت خود را به یک متخصص بسپارید تا با رعایت قوانین سئو به تدریج سایت شما را به صفحه اول بیاورد. وقتی که سایت شما بهینه سازی شد و به صفحه اول آمد آنگاه چندین برابر هزینه های صرف شده به شما برمیگردد. صفحه اول بودن میتواند کسب و کار شما را متحول کند. پس اگر میخواهید از روز اول و با کمترین هزینه صفحه اول باشید باید روی سئو و گوگل ادز به صورت همزمان سرمایه گذاری کنید و کار کنید تا از رقبایتان جلو بزنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *