سئو تضمینی

سئو تضمینی حقیقت دارد؟

اگر به دنبال سئو تضمینی هستید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید خیلی میتونه در تصمیم گیری هاتون برای ادامه راه سئوی سایت و یا برون سپاری کارتون بهتون کمک کنه.

سئو SEO (Search Engine Optimization) بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. یعنی مجموعه اقداماتی که انجام میشود تا سایت در نتایج جستجو در جایگاه بهتری قرار گیرد.  بسیاری از شرکت ها خدمات سئو انجام می دهند و در این میان برخی برای جذب مشتری از عبارت تبلیغاتی سئو تضمینی استفاده میکنند. اما آیا واقعا می توان تضمین کرد که سایت شما در جایگاه بالا در نتایج جستجو قرار گیرد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم آن کسی که به سایت شما اجازه میدهد در جایگاه بالا قرار گیرد الگوریتم های گوگل هستند. الگوریتم های گوگل برای نظارت بر عملکرد درست سایت ها طراحی شده اند. یعنی سایتی که روند رشد طبیعی داشته باشد و بتواند نیاز کاربران را پاسخ دهد از نظر گوگل سایت بهتری است و در جایگاه بالاتری قرار میگیرد.

شفاف سازی در سئو

حقیقت این است که گوگل همه چیز را شفاف توضیح نمیدهد. بعد از هر بار آپدیت الگوریتم ها گوگل اطلاعیه هایی درباره آپدیت ها ارائه میدهد تا سئوادمین ها را از تغییرات صورت گرفته مطلع کند. در هر بار اطلاعیه هایی درباره اهمیت بهینه سازی عنوان ها، زیر عنوانها، کلمات کلیدی، بهینه سازی تصاویر، محتوای با کیفیت، پیشرفت تکنولوژی ربات های گوگل و الگوریتم ها توضیح میدهد و مدام اصرار میکند که در صورتی که تقلب کنید سایت شما را از عرش به فرش خواهم آورد.

طوری که گوگل اعلام میکند ما سئو ادمین ها باید حواسمان را جمع کنیم و به فکر روشهای قدیمی و یا تریکها نیفتیم تا سایتها را سئو کنیم. گوگل سالهاست که روی این موضوع تاکید دارد که محتوای با کیفیت تولید کنید، کپی نکنید، طبیعی رفتار کنید و تقلب نکنید. چرا که من به دنبال سایتهای با کیفیت برای کاربران هستم و با آپدیت الگوریتم هایم سعی دارم که سایتهای با کیفیتی که بدون تقلب بالا می آیند را بالا بیاورم.

این یعنی باید مثل بچه های خوب باید بنشینیم و تحقیق کنیم و محتوای با کیفیت با تصاویر یونیک و حرفه ای بهینه شده برای سایت خود تولید کنید. تولید محتوایی که کاربران دوست داشته باشند بنشینند و بخوانند. کلمات کلیدی را در متن تکرار نکنیم. عنوان های آور اپتیمایز استفاده نکنیم. بین صفحاتمان لینک دهی انجام دهیم اما افراط نکنیم. در شبکه های اجتماعب فعال باشیم و برند خود را مطرح کنیم و دیگر هیچ کاری نکنیم. فقط روی سایت و ساختار آن و رابط کاربری تمرکز کنیم و اصطلاحا سئوی کلاه سفید را انجام دهیم.

 

اگر بخواهیم زودتر بالا بیاییم چه؟

گوگل دست و پایمان را بسته است و اگر خطا کنیم سایت را جریمه میکند و از صفحات گوگل و صفحه روزگار محومان میکند. یعنی من به عنوان سئوکار اگر بخواهم تضمینی بدهم عملا خودم را در مخمصه ای ناجوانمردانه انداخته ام.

 

مثالی برای تضمین سئو

مثلا در نظر بگیرید یک نقاش در حال کار روی یک اثر هنری است. او یک بوم نقاشی، تعدادی قلم مو و رنگ دارد و با توجه به استعداد و توانایی هایی که دارد به شما تضمین میدهد که میتواند نقاشی شما را تا یک هفته دیگر تحویل بدهد. چرا که بارها و بارها نقاشی هایی مشابه این را در یک هفته تحویل داده است. بنا بر این او میتواند به شما تضمین بدهد.

اما همین نقاش را در نظر بگیرید که در حال آماده سازی نقاشی شماست. یک نفر سومی همیشه بالای سر او ایستاده است و تا او تایید ندهد نقاش نمیتواند نقاشی را به شما تحویل دهد. تازه این نفر سوم کار دیگری که میکند این است در صورتی که یک عمل کوچک از سمت نقاش برای او تایید شده نباشد با یک قلم موی سیاه روی نقاشی را خط میزند!!

اوه چه فاجعه ای!

در این صورت تحویل نقاشی شاید تا ماهها انجام نشود چرا که همه چیز در دست نقاش نیست و نفر سومی همه کارها را بهم میریزد.

سئو تضمینی نیز چنین حالتی دارد. این نفر سوم گوگل است که میتواند ما را تایید کند و یا خط سیاه بر کارهایی که کردیم بکشد و شما دوباره مجبور باشید اصلاحاتی در کار ایجاد کنیم.

 

چقدر طول میکشد سایت من بالا بیاید؟

هر کدام از کلمات کلیدی میزان سختی ای دارند. برای سنجش سختی یک کلمه کلیدی معیارهای مختلفی وجود دارد و مهمترین آن وضعیت کنونی رقبای آن کلمه کلیدی است. سئو ادمین ها با بررسی رقبا و میزان سرچ کلمات کلیدی میتوانند تخمینی بزنند که این سایت در چه مدت زمانی میتواند به صفحه اول گوگل برسد. این زمان معمولا به صورت حدودی و بازه زمانی ارائه میشود؛ مثلا بین ۵ تا ۸ ماه پس از استارت کار!

علاوه بر آن وضعیت کنونی سایت شما نیز در تعیین این زمان بسیار تاثیر گذار است. امکان دارد وضعیت خوب سایت شما و ساختار درست و بهینه سایت این زمان را کمتر کند و یا وضع نا بسامان ساختار سایت این زمان را بیشتر کند.حتی ممکن است که روشهای اشتباه سئوکار قبلی این زمان را به هرگز تبدیل کند و شما مجبور باشید سایت جدیدی راه اندازی کنید.

 

 

آیا با استفاده تکرار کلمات کلیدی میتوان به جایگاه بالا رسید.

برای واقعیت بخشیدن به seo تضمینی برخی روی تولید محتوا با کلمات کلیدی پرتکرار تمرکز می کنند و SEO را تنها تولید محتوا می دانند. در صورتی که واقعا این طور نیست و حتی برای کلمات کلیدی نیز نرخ تکرار خاصی وجود دارد. کاربر وقتی با تکرار بی معنی کلمات کلیدی در یک سایت مواجه می شود خیلی زود سایت را ترک خواهد کرد و این امتیاز منفی برای سایت محسوب میشود.

محتوایی از نظر گوگل مفید است که در آن کاربر پاسخ سوالی که در مرورگر به دنبال آن بود را بیابد. در چنین محتوایی تمرکز روی کلمه کلیدی نیست بلکه روی رضایت کاربر است و در عین حال می توان به صورت استاندارد از کلمه کلیدی نیز استفاده کرد.

 

از کسانی که به شما قول سئو تضمینی را میدهند فاصله بگیرید.

SEO فرآیندی است که در آن شما مجموعه ای از فعالیت ها همچون تولید محتوا،‌ لینک سازی،‌ رپورتاژ آگهی و … را برای بهبود سایت خود انجام میدهید. هیچ تضمینی وجود ندارد که این کارها میتواند شما را به جایگاه نخست برساند. زیرا این تنها شما نیستید که تصمیم میگیرید بلکه گوگل همه فعالیت های شما را رصد میکند و در صورت شایستگی، شما را به این جایگاه میرساند.

طبق این توضیحات میتوان گفت که عملا عبارت سئو تضمینی تبلیغ نادرستی است که برخی شرکت ها برای جذب مشتری آن را انجام میدهند. اگر کسی به شما قول تضمین صفحه اول گوگل در فلان تایم را داد مطمئن باشید که کلاه بردار است یا میخواهد از روشهای سئو کلاه سیاه برای سایت شما استفاده کند.

این روشها ممکن است شما را در مدت کوتاهی به صفحه اول گوگل برسانند اما به زودی گوگل متوجه تقلب سایت شما خواهد شد و سایتتان را از صفحه اول گوگل به صفحات بعدی پرتاب میکند و به این راحتی ها دیگر به شما اجازه ورود نمیدهد. البته اگر خوش شانس باشید و در بین ۱۰ صفحه گوگل بمانید و پنالتی نشوید.

 

چطور بعضی از سایت ها خیلی زود رشد می کنند؟

قطعا شما هم سایت هایی را دیده اید که در کمتر از یک سال به صفحه اول و حتی به جایگاه نخست در مجموعه ای از کلمات کلیدی رسیده اند. دو حالت وجود دارد یا واقعا این سایت آنقدر کارش خوب بوده که در این زمان کوتاه به این جایگاه رسیده یا الگوریتم های گوگل را دور زده و به این جایگاه رسیده است!

همانطور که گفتم روشهایی با نام سئو کلاه سیاه وجود دارند که با استفاده از آن ها سایت در زمان کوتاهی به جایگاه نخست میپرسد. اما باید توجه کنید که گوگل خیلی زود متوجه این مسئله میشود و این سایت ها را جریمه و رتبه سایت را کاهش میدهد.

رشد یک سایت و رسیدن به رتبه بالا در گوگل نیاز به استراتژی سئو دارد و نمی توان در مدت زمان کوتاهی به جایگاه بالا دست یافت. شعار سئو تضمینی تنها یک شعار است و هیچ کس نمی تواند این مسئله را تضمین کند بلکه می تواند در راستای رسیدن سایت شما به جایگاه مناسب تلاش هایی متناسب با قوانین الگوریتم های گوگل انجام دهد و از این طریق شما را به جایگاه مناسبی برساند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *