چکار کنیم کاربران مقالات سایتمان را بخوانند؟

یکی از نکاتی که برای شروع سئوی سایت لازم است داشتن مقالات مرتبط با موضوع سایت است. مقالات میتوانند کاربران را برای مدت طولانی تری در سایت نگه دارند. هر چقدر که کاربران زمان بیشتری را برای مطالعه سایت شما صرف کنند به اعتبار سایت شما افزوده میشود و از دیدگاه گوگل سایت شما سایت ارزشمندی تلقی خواهد شد.

اما چه کنیم که کاربران مدت طولانی تری در سایت شما بمانند و مقالات سایت شما را مطالعه کنند؟

  1. طراحی مناسب سایت

طراحی سایت شما باید در ابتدا باید متناسب با موضوع مورد نظر باشد. مثلا شما برای یک سایت کودک باید از رنگها و تصاویری استفاده کنید که برای کاربران کودک مناسب باشد و به گرافیک سایت توجه ویژه ای کنید. در حالی که برای طراحی سایت شرکتی نظیر شزکت نفت استفاده از رنگهای تیره و طراحی ساده سایت میتواند کاربر را مدت طولانی تری در سایت شما نگاه دارد.

  1. مقالات مرتبط

توجه داشته باشید حتما باید مقالات مرتبط با موضوع سایت بنویسید. اگر سایت شما یک سایت در حوزه کفپوش اپوکسی است، نوشتن مقالاتی با موضوع بیوگرافی بازیگران کاملا نامرتبط است و میتواند موجب  شود کاربر به سرعت سایت شما را ترک کند و ضربه شدیدی به سئوی سایت شما بخورد.

  1. تیتر مقالات جذاب

تیتر مقالات مرتبط و موضوعات آن باید به نحوی باشد که مورد نیاز کاربران و جذاب برای آنان باشد. همچنین تیتر آنها به صورتی باشد که کاربران روی آن کلیک کنند. برای ایده گرفتن برای تیترهای جذاب میتوانید نگاهی به تیترهای روزنامه ها و یا پستهای اینستاگرام بیندازید و ببینید که تیترهای جذاب میتواند منجر به گرفتن کلیک بیشتر شود.

  1. مقدمه مناسب

شما فرصت کمی دارید که بتوانید کاربر را لاقمند به مطالعه مقاله خود کنید. در مقدمه مقاله خود این فرصت را مغتنم بشمارید و بدایند که کار خیلی مهمی انجام میدهید.

  1. مقاله مفید

تیتر جذاب بدون نوشتن یک مقاله مفید و سودمند کار بی فایده ای است و میتواند منجر به کاهش اعتبار شما نزد کاربران و گوگل شود. تیتر مقالات باید با موضوع مقاله در هماهنگی باشد و مقاله به درد بخور و پر از نکات آموزشی باشد. در صورتی که فرصت ندارید میتوانید از خدمات تولید محتوای سئو ادمین استفاده کنید.

  1. لینک دهی به صفحات

در صورتی که در مقاله خود از اصطلاحات تخصصی استفاده میکنید که ممکن است به گوش کاربران آشنا نباشد با لینک دهی به مقالات مرتبط مقاله خود را تکمیل و اطلاعات کاربر را نیز کامل کنید.

  1. تصاویر مناسب

تصاویر میتواند کاربران را مدت طولانی تری در سایت نگه دارد و علاقمند کند که مقاله شما را بخوانند. تلاش کنید تصاویرتان را خودتان تهیه کنید و از تصاویر جذاب و اینفوگرافیکها استفاده نمایید.

  1. استفاده از تیتر ها در مقالات

اگر میتوانید برای قسمت های مختلف مقاله خود از عنوان ها و سر تیتر ها استفاده کنید تا کاربران راحتتر بتوانند اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورند.

  1. جمع بندی

مقاله خود را با جمع بندی مناسب به پایان ببرید و اطلاعات را جمع بندی کنید تا از حالت جسته و گریختگی خارج شود و کاربر احساس بهتری پیدا کند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *