شیوع ویروس کرونا چه بلایی سر کسب و کار شما می آورد؟

با شیوع ویروس کرونا صاحبان مشاغل و کسب و کارها دچار نگرانی های بسیار شده اند.
آیا کسب و کار شما با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی ها نابود خواهد شد؟
از اواخر سال ۹۸ با اخبار شیوع ویروس کرونا (کووید ۱۹) در کشور مواجه شدیم که موجب شدبسیاری از کسب و کارها تحت تاثیر این موضوع قرار بگیرند. تعطیلی ها و لزوم دورکاری یکی از کارهایی است که برای قطع زنجیره کرونا صورت گرفت. اما شما برای حفظ و پیشرفت کسب و کار خود در این زمان چه برنامه ای دارید؟
نرفتن به سرکار و دورکاری نمیتواند بهانه خوبی برای توقف کار و خانه نشینی نیست.
سئو و دیجیتال مارکتینگ را نکشید
برخی کسب و کارها چون درامدشان کاهش پیدا کرده است اولین راهی که به نظرشان میرسد قطع کردن فعالیتهای تبلیغاتی و آنلاین خود را قطع میکنند تا بتوانند ذخایر خود را حفظ کرده و کسب و کار خود را حفظ کنند. کاهش مخارج یکی از راههای خوب برای حفظ نقدینگی کسب و کار شماست و دیجیتال مارکتینگ معمولا جزو قربانیان اول قرار میگیرد. اما در نظر داشته باشید زمانی که سئوی سایت شما متوقف میشود بهترین زمان است که رقبای شما از این فرصت پیش آمده استفاده کرده و از شما جلو بیفتند. یعنی ممکن است هزینه های دیجیتال مارکتینگ چند ماهه اخیر خود را در این زمان شیوع کرونا و تعطیلی ها از دست بدهید.
مایکل شوماخر قهرمان مسابقات فرمول یک راز موفقیت خود را اینگونه بیان میکند:
راز موفقیت من این است که زمانی که دیگران ترمز میکنند من گاز میدهم.
کاهش سرعت در برخی مواقع مثل سر پیچ ها واکنش طبیعی بدن است اما شوماخر از این واکنش طبیعی استفاده میکند. او کاری را میکند که دیگران انجام نمیدهند و قهرمان میشود. در مورد کسب و کار شما هم دقیقا همینطور است اگر زمانی که دیگران نا امید شده اند و سرعت خود را کاهش میدهند. هزینه های خود را کاهش میدهند و تبلیغات اینترنتیشان را کم میکنند شما روی این موضوع سرمایه گذاری داشته باشید از رقبایتان جلو خواهید افتاد و احتمال موفقیتتان افزایش می یابد.
حتی در زمان قرنطینه و دورکاری گوگل تعطیل نمیشود. ممکن است ترندها تغییر کند افراد بیشتر درباره کرونا، داروها، بیمارستانها، آمار و پزشکی سرچ بیشتری داشته باشند. بازدید یک سری از سایتها افزایش چشمگیری دارد و برخی دیگر از باردیدشان کم میشود. فروشگاههای آنلاین فروششان بیشتر میشود و اگر شما یک فروشگاه آنلاین دارید سرتان شلوغ تر میشود و اگر ندارید بهتر است وسب و کارتان را به سمت و سوی هر چه بیشتر آنلاین شدن پیش ببرید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *