ساده ترین راه پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب برای سئوی سایت

اولین گام و مهمترین گام برای سئوی سایت انتخاب کلمات کلیدی مناسب است. کلمات کلیدی متناسب با حوزه کسب و کار شما انتخاب میشود. اگر بتوانید کلمات کلیدی متناسب با سایت خود انتخاب کنید نصف راه را رفته اید. انتخاب اشتباه کلمات کلیدی مناسب رسیدن به نتایج دلخواه را به تعویق می اندازد و یا اصلا به نتیجه ای نخواهد رسید.

انتخاب کلمات کلیدی اشتباه تمثیلی از خشت اول از ضرب المثل

“خشت اول چون نهاد معمار کج

تا ثریا میرود دیوار کج”

میباشد که بیانگر نیزان اهمیت قرارگیری خشت اول که همان انتخاب کلمات کلیدی مناسب است.

شما اگر اول راه هستید و با سئو آشنایی چندانی ندارید بهترین راه برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب استفاده از خود موتور جستجوی گوگل است. بگذارید با مثالی موضوع را بازتر کنم.

مثلا حوزه کسب و کار شما “کاغذ دیواری” است.

شما میتوانید با جستجوی کلمه کاغذ دیواری در گوگل اطلاعات خوبی به دست آورید.

تصویر زیر را ببینید:

 

همانطور که مشاهده میکنید با سرچ کلمه مورد نظر شما گوگل پیشنهاداتی مرتبط به شما میدهد که از جمله آن:

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری به انگلیسی

کاغذ دیواری ساده

کاغذ دیواری جدید

کاغذ دیواری پشت تلویزیون

میباشد. همچنین با قرار دادن یک فاصله بعد از کاغذ دیواری میتوانید کلمات کلیدی بیشتری ببینید که همه اینها کلمات کلیدی هستند که توسط کاربران اینترنت جستجو میشوند.

حال میتوانید اینتر را بزنید و وارد صفحه نتایج گوگل شوید. اسکرول ماوس خود را بچرخانید و کمی پایینتر بیایید. در زیر نتایج گوگل نوشته شده است پیشنهادات گوگل.

در این قسمت هم پیشنهاداتی توسط گوگل امده است که برای کمک به کاربران برای جستجوی بهتر است. یعنی اگر کاربران نتوانستند سایت مورد نظر خود و اطلاعات مورد نظر خود را جستجو کنند از این گزینه استفاده میکنند و نتایج نزدیکتری با نظر خود را پیدا میکنند. پس استفاده از این کلمات کلیدی میتواند برای شما هم سودمند باشد و ببینید کاربران چه کلماتی سرچ میکنند تا بتوانید صفحات سایت خود را سئو کنید.

روی هر کدام از کلمات جستجو شده پیشنهادی هم که کلیک کنید دوباره وارد صفحه ای میشوید که پیشنهادات دیگری از گوگل دریافت میکنید. به این ترتیب میتوانید به تعداد زیادی از کلمات کلیدی جستجو شده توس کاربران بدون زحمت زیادی دست پیدا کنید و سئوی سایت خود را با این کلمات و یک استراتژی درست سئو شروع کنید. در صورتی که به کمک نیاز داشتید میتوانید روی سئو ادمین حساب کنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *