طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

طراحی سایت ریسپانسیو یا همان واکنش گرا را حتما شنیده اید. اما اینکه معنای آن چیست و چه لزومی دارد که سایت ما به صورت ریسپانسیو یا همان واکنش گرا طراحی شود موضوعی است که در این مقاله به آن میپردازیم.

با همگانی شدن تلفن های هوشمند امروزه افراد زیادی برای انجام کارهای روزمره خود از تلفن همراه و یا تبلت استفاده میکنند. از برنامه ها و اپلیکیشن های مختلف استفاده میکنند و همه کارهای خود را با تلفن همراه انجام میدهند. به گونه ای که اگر یک روز تلفن همراهشان در کنارشان نباشد گویی چیزی گم کرده اند.

همه ما تلفن همراهمان همیشه در جیبمان و در نزدیکیمان هست اما آیا لب تاپمان همیشه همراهمان است؟ آیا برای پیدا کردن یک آدرس از نقشه آنلاین گوشیمان استفاده میکنیم و یا با استفاده از لب تاپ به جستجو میپردازیم.

تمامی سایت های طراحی شده توسط سئو ادمین به صورت کاملا ریسپانسیو میباشد.

وقتی این سوالات را از خودمان میپرسیم کم کم یادمان می آید که چه زمان زیادی را با استفاده از تلفن همراه و یا تبلت میگذرانیم. شما ترجیح میدهید برای جستجو ها و سرچ های روزانه تان از چه روشهایی استفاده کنید؟

۱٫ تلفن همراه

۲٫ تبلت

۳٫ لب تاپ

باید بگویم که در کشور عزیز خودمان بیش از ۷۰ درصد مردم ترجیح میدهند جستجوهای روزانه خود را با استفاده از گوگل تلفن همراهشان انجام دهند.

پس طراحي یک سایت که بتواند با ابعاد تلفن همراه و یا تبلت مطابقت کند و باز هم زیبایی خود را دارد بسیار مهم است.

چطور بفهمیم که طراحي سایت ریسپانسیو است؟

برای این کار ار دو راه میتوانید استفاده کنید:

۱٫ اگر با استفاده از موبایل در حال مطالعه سایت مورد نر هستید اگر تمام المان ها به درستی نمایش داده میشود و مشکلی وجود ندارد سایت شما ریسپانسیو است.

۲٫ اگر با سیستم کامپیوتر و یا لپ تاپ در حال جستجو در اینترنت هستید برای ایمکه بفهمید سایتی ریسپانسیو است یا خیر صفحه را کوچک کنید. اگر متوجه شدید که سایت مطابق با اندازه صفحه مورد نظر شما شد، عکس ها و متن ها تغییر کردند اما به صورتی که شما به راحتی و بدون بزرگنمایی موفق به دیدن المان های سایت شدید سایت ریسپانسیو است.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *