بک لینک چیست و چه تاثیری در سئوی سایت دارد؟

بکلینک چیست؟

بک لینک یکی از فاکتورهایی است که برای سئوی سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. وقتی صفحه و صفحاتی از شما یاد میکنند و لینک شما را در مقاله خود قرار میدهند یعنی سایت شما را به عنوان یک مرجع با کیفیت معرفی میکنند. داشتن لینک از صفحات خارج از سایت شما بک لینک نامیده میشود و از نظر گوگل به این معناست که سایت شما یک سایت با ارزش و با محبوبیت است.

هر چقدر که صفحاتی که به شما لینک میدهند صفحات با ارزشی باشند ارزش سایت شما نزد گوگل بالا خواهد رفت و هر چقدر که تعداد بک لینک به شما بیشتر باشد نشان دهنده محبوبیت سایت شما بین دیگر سایتها میباشد.

همه اینها با ارزش است در صورتی که به صورت طبیعی و سئوی کلاه سفید صورت بگیرد. در صورتی که گوگل بفهمد که این بک لینکها با حقه و یا با استفاده از روشهای سئوی کلاه سیاه در حال انجام است سایت شما را جریمه میکند و از نتایج گوگل حذف میکند. پیشنهاد سئو ادمین به شما این است که برای اینکه ضررهای جبران ناپذیری به سایت خود وارد نکنید اطلاعات خود را در این زمینه بالا برده و با کارشناسان در این زمینه مشورت نمایید.

ساخت لینک (لینک بیلدینگ)

برای به دست آوردن بک لینک روشهای مختلفی وجود دارد که اکثر آنها روشهای خطرناکی هستند زیرا شما در حال ساخت لینک هستید. اگر گوگل این را متوجه شود برای سایتتان خیلی بد میشود.

از جمله روشهای ساخت لینک میتوان به انتشار پست مهمان در سایت ها و بلاگها اشاره کرد که در صورتی که به درستی انجام شود میتواند مفید باشد.

از دیگر روشهای ساخت بک لینک میتوان به انتشار لینک در شبکه های اجتماعی اشاره کرد. این روش یکی از روشهای نسبتا ایمن است که باید به درستی انجام شود تا تاثیر مثبت خود را روی سایت شما بگذارد.

نظرات اسپم در سایتها هم گاهی خطرناک است اما از جمله روشهای ساخت بک لینک برای سایت میباشد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *